Jak ćwiczyć jogę twarzy?
Czy to prawda, że joga twarzy może zastąpić zabiegi medycyny estetycznej, np. wstrzykiwanie botoksu? Boję się zastrzyków i wolę stosować naturalne metody dbania o urodę. Chciałabym się dowiedzieć, jak prawidłowo ćwiczyć. Emilia z Gdyni
Joga twarzy to nowy sposób na pielęgnację skóry. Już po ok. 20 tygodniach ćwiczeń, można odmłodzić się o 2 lata.
Do utrzymania prawidłowej sylwetki potrzebujemy regularnych ćwiczeń, podobnie jest w przypadku twarzy. Te partie mięśni też lubią gimnastykę. I choć przywykliśmy do stopniowo pojawiających się oznak starzenia, które są całkowicie naturalne, ich występowanie można spowolnić.
Joga twarzy to japońska metoda ćwiczeń, która pozwala nam świadomie kształtować to, jak będziemy wyglądać w przyszłości. Jest to specjalny zestaw ćwiczeń, które mają na celu ujędrnić skórę, poprawić krążenie, a także wygładzić zmarszczki. Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50
mięśni, nad którymi można popracować, tak jak nad innymi partiami ciała. Regularny masaż i konkretne ćwiczenia gwarantują naturalny lifting. W przypadku jogi twarzy niepotrzebne są akcesoria – wystarczy dobrze opanować odpowiednie miny, które napinają mięśnie i naciągają skórę.
Instruktaż. Jeśli nie mieliśmy nigdy do czynienia z jogą, najlepiej rozpocząć ćwiczenia od pracy z instruktorem, po-
nieważ źle wykonane techniki mogą nawet pogłębić już istniejące zmarszczki. Dodatkowo instruktor oceni, które partie twarzy wymagają treningu i jakie ćwiczenia są właściwe dla danej osoby. Później można już samodzielnie wykonywać ćwiczenia przed lustrem.
Wstęp. Podstawą jogi jest relaks, ważne jest zatem, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń odpowiednio się rozluźnić.
W przypadku jogi twarzy ćwiczenia polegają na robieniu odpowiednich min, powodując rozkurczanie i napinanie mięśni. Ćwiczenia zawsze należy poprzedzić delikatnym masażem opuszkami palców, by rozluźnić mięśnie i przygotować je na wysiłek. Warto posmarować skórę oliwką
lub delikatnym kremem. Na początku najlepiej wykonywać ćwiczenia przed lustrem, kiedy opanuje się już podstawyvmożna je wówczas robić praktycznie wszędzie – w samochodzie, podczas oglądania telewizji.
Zmarszczka między brwiami. Otwórz jak najszerzej oczy, jednak nie unoś przy tym brwi ani nie marszcz czoła. Postaraj się rozluźnić całą twarz. Przez 5-10 sekund wpatruj się w przestrzeń przed sobą. Następnie zamknij oczy i mocno dociśnij, ale uważaj, by nie mrużyć oczu. Powtórz to ćwiczenie 4 razy. W ten sposób wzmocnisz mięśnie okrężne oczu i sprawisz, że pionowa zmarszczka między brwiami stanie się mniej widoczna.
Dolna część twarzy. Jednym ze skuteczniejszych ćwiczeń jest wzmacnianie szyi oraz brody. Pomaga ono zniwelować zmarszczki na szyi. Ćwiczenie polega na przekręceniu głowy w prawo i uniesieniu podbródka. Należy spojrzeć w sufit i rozchylić usta, a następnie dotknąć językiem górnego podniebienia. Procedurę należy powtórzyć 3-4 razy na każdą stronę. W tej pozycji ćwiczy się wszystkie mięśnie dolnej części twarzy.
Usta i policzki. Palce wskazujące zaczep w kącikach warg i lekko rozciągnij usta. Zwróć uwagę na to, by podczas rozciągania napiąć mięśnie okrężne i policzkowe, w ten sposób stawiając opór rozciąganiu. Wykonuj ćwiczenie przez ok. 5 sekund, rozluźnij twarz i powtórz procedurę ok. 10 razy.
Systematyczność. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń. Prawidłowa gimnastyka twarzy zapewni nie tylko relaks, ale również odpowiednie napięcie skóry. Pierwsze efekty można zobaczyć już po około 2-3 tygo dniach, ćwicząc co najmniej 5-10 min. dziennie.